POZNAJMY SIĘ

Ewa Iwińska – pomysłodawczyni i współzałożycielka Avocado

Ewa Iwińska żłobek Avocado

W dzieciństwie planowałam zostać piosenkarką. Z dziecięcych marzeń pozostał mi śpiew dla dzieci i czasem występy na karaoke :)  Kiedy jestem z małym dzieckiem, intuicyjnie śpiewam i w ten sposób opowiadam mu świat i moje emocje. Lubię też przytulać, bujać na kolankach, masować, delikatnie otulać dłońmi małe nóżki – dotykiem dawać znać, że jestem.

Jestem psycholożką – ciekawi mnie indywidualny świat każdego człowieka. Jestem polonistką – wrażliwą na słowo. Ważne są dla mnie relacje. Ludzie są ważni! :)

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam w Komitecie Ochrony Praw Dziecka, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Komenskiego, Fundacji Sto Pociech. Uczestniczyłam w ważnych projektach i kampaniach społecznych na rzecz dzieci. Moim pierwszym autorskim projektem był Międzykulturowy Klub Malucha, w którym radośnie bawiły się rodziny z niemal wszystkich kontynentów świata. 

Skończyłam kursy i szkolenia sprofilowane na dziecko i rodzinę (m.in. Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego „Intra”, kursy: opiekuna w żłobku, Pedagogiki Marii Montessori, Porozumienia bez przemocy – NVC, Animatora Grup Zabawowych, Umiejętności wychowawczych „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”). W 2019 roku uczestniczyłam w pracach zespołu ekspertów Fundacji Rozwoju Dzieci tworzącego Standardy jakości opieki i edukacji małych dzieci w Polsce („Jakość od początku”).

Jestem mamą Maćka, towarzyskiego, szybkiego jak wiatr chłopaka z siódmej klasy. Moje drugie dziecko to Avocado – nasz wspólny dom, który tworzymy razem z dziećmi, rodzicami i całym zespołem żłobka. 

Monika Samulak – wychowawczyni

Monika

W moim domu rodzinnym jest ciepło, gwarno i radośnie. Taki właśnie dom, od ponad 9 lat, współtworzę każdego dnia w Avocado. Wiem, że dzieci czują się przy mnie bezpiecznie, mogą okazywać różne emocje, eksperymentować, sprawdzać granice. 

Jestem pedagogiem. Ukończyłam kursy i szkolenia z obszaru pracy z najmłodszymi dziećmi: Kurs animatora zabaw dziecięcych, Kurs umiejętności wychowawczych „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” (Fundacja Sto Pociech), Warsztat toddlersowy Montessori dla rodziców i nauczycieli dzieci w wieku żłobkowym oraz warsztat „Życie codzienne” (Stowarzyszenie Montessori bez Granic), Cykl wykładów psychologicznych dla rodziców i opiekunów małych dzieci („Pomoc rodzicom”). 

Uwielbiam pracę z dziećmi i odkąd pamiętam, zawsze chciałam z nimi pracować. Towarzyszenie najmłodszym przynosi mi wiele uśmiechu i radości. Staram się każdego dnia tworzyć miłą, serdeczną i życzliwą atmosferę, aby dzieci poczuły się jak w domu, miały poczucie bezpieczeństwa oraz rozwijały wiarę we własne możliwości. Podchodzę do każdego malucha jak do niepowtarzalnego i wyjątkowego człowieka, dostrzegając jego indywidualne cechy. W wolnym czasie lubię poszerzać swoją wiedzę. Uwielbiam czytanie książek dzieciom i o dzieciach! :)

Elżbieta Nowicka – wychowawczyni, menadżerka artystyczna

Ela

W dzieciństwie rodzice nie nadążali z kupowaniem bloków, farb i kredek dla małej Eli, która godzinami lubiła malować i rysować. I chociaż ostatecznie nie wybrałam studiów na ASP, sztuka i działania twórcze nie przestają przewijać się w moim życiu zawodowym i prywatnym.

Ze żłobkiem Avocado związana jestem już 8 lat, współtworząc to niezwykłe miejsce. Uwielbiam brudzić się farbami, tworzyć z kartonu w duchu zero waste i upcycling oraz eksperymentować z gliną. 

Jestem artystyczną duszą a zarazem certyfikowanym opiekunem żłobkowym. Ukończyłam szkolenie kwalifikacyjne w Instytucie Komeńskiego a także warsztaty toddlersowe dla rodziców i nauczycieli dzieci w wieku żłobkowym oraz warsztaty „Życie codzienne” prowadzone przez Stowarzyszenie „Montessori bez Granic”. W swojej pracy z maluchami wykorzystuję również wiedzę i umiejętności zdobyte podczas cyklu szkoleń „Ceramika w terapii ręki – Jak świadomie lepić z dziećmi”. 

Lubię śpiewać dzieciom piosenki, bawić się i odkrywać drzemiący w nich potencjał twórczy, kreatywność i entuzjazm. Bliskie memu sercu są założenia manifestu ekologii dzieciństwa Andre Sterna – „Siewcy Entuzjazmu”. Pasjonuje mnie proces twórczy, co lubię utrwalać na fotografii, podczas zajęć z dziećmi w Avocado.

Prywatnie jestem mamą, trzech nastoletnich już chłopaków – Bruno, Bartosza i Jaromira, potajemnie wykradającą codzienności cenne chwile na swoje pasje: fotografię, ceramikę, rękodzieło. 

Klaudia Stefańczyk – wychowawczyni

Klaudia

Odkąd dostałam możliwość współtworzenia tego pięknego miejsca, jakim jest Avocado, otrzymałam też swój drugi dom… Dlatego bardzo się cieszę, że mogę towarzyszyć maluszkom w poznawaniu świata i odkrywaniu siebie, właśnie tutaj. 

Wierzę, że każdy człowiek przychodzi na świat jako wyjątkowa jednostka, trzeba tylko ją wspierać i dawać narzędzia do rozwoju. Do dzieci podchodzę z otwartością i równością, bo wiem, jak ważne jest, by kochać siebie! 

W mojej pracy staram się wykorzystywać to, co kocham, czyli sztukę. Uwielbiam tworzyć wspólnie z dziećmi dzieła, które możemy razem podziwiać, niczym w galerii… W każdym z nich szukać czegoś wyjątkowego i unikalnego. Uważam, że każde dziecko ma w sobie ogromny potencjał, dlatego cieszę się, że każdego dnia mogę być oparciem w tej podróży. 

Ukończyłam szkołę średnią, zdobywając zawód fotografa, który od zawsze był moją wielką pasją i hobby. Jestem w trakcie studiów na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Od 2021 roku trwa moja cudowna przygoda z Avocado :)  

Izabela Szrejner – wychowawczyni wspomagająca

Iza

W dzieciństwie byłam bardzo żywiołowym, beztroskim dzieckiem. W wieku wczesnoszkolnym zaczęłam trenować gimnastykę sportową, a jako nastolatka pokochałam gotowanie, po czym ukończyłam szkołę średnią w kierunku technik żywienia. 

W Avocado wykorzystuję umiejętności pracy w grupie i kontaktu z dziećmi. Jestem osobą odpowiedzialną, zaangażowaną oraz otwartą na świat i innych ludzi. Uwielbiam patrzeć na postępy dzieci w rozwoju i pracy w grupie.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci, Marysi w wieku przedszkolnym i Grzesia w wieku wczesnoszkolnym.

Ola Ejsmont – wychowawczyni 

Ola

Z dziećmi pracuję od 4 lat. Praca z nimi daje mi ogrom satysfakcji. Uwielbiam patrzeć, jak się rozwijają i zmieniają każdego dnia. W codziennej pracy nie boję się wyzwań, a dziecięce uśmiechy napełniają mnie pozytywną energią. 

Ukończyłam Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, co pozwala łączyć pracę w żłobku z moją największą pasją, jaką jest muzyka. Umuzykalniam dzieci już od najmłodszych lat ich życia. 

Wolny czas wykorzystuję głównie na podróżowanie, uwielbiam odkrywać nowe miejsca i poznawać świat.  

 

Avocado – prywatny żłobek w Warszawie, żłobek Warszawa Żoliborz, żłobek Warszawa Praga Południe, żłobek Warszawa Bielany, żłobek Warszawa Grochów, żłobek Warszawa Gocław